KOUSEK MOŘE U VÁS DOMA

VÝKONNÝ ELEKTROLYZÉR S ŘÍZENÍM A DÁVKOVÁNÍM ASIN Aqua SALT

Bazénová úprava vody

Pro komplexní péči o bazénovou vodu doporučujeme vedle dlouhodobě osvědčených přípravků Chemoform a Aseko také speciální dezinfekční zařízení, která zajistí čistou, nezávadnou vodu a přitom významnou měrou omezí spotřebu klasické bazénové chemie.

  • V praxi nejosvědčenější jsou UV lampy a ionizátory, které představují alternativu k chlorovému čištění.
  • Salinátory pracují na bázi vytváření přírodního chloru.
  • Automatické dávkovací stanice sníží spotřebu bazénové chemie díky tomu, že samy rozpoznají, kdy ji je potřeba do bazénu vypustit.

Tato speciální zařízení je možné použít jak u nových, tak u již provozovaných bazénů. Vhodnost použití doporučujeme konzultovat s naším bazénovým specialistou.

Automatické dávkovače chemie do bazénu

Automatické dávkovače chemie slouží k vyhodnocování a následné úpravě bazénové vody. Automatické dávkovače jsou hadičkou napojeny přímo do kanystrů s chemií (pH mínus, chlor, Sanosil, atd.) a samy aplikují do bazénu tolik přípravku, kolik je zrovna potřeba. Mezi přístroji na automatické dávkování je třeba vybírat podle toho, co přesně chcete ve vodě upravovat. V případě, že si zvolíte automatiku na bezchlorovou chemii Sanosil, nemůžete s ní dávkovat chlor. Mezi přední značky těchto zařízení patří Aseko, Dinotec,  Seko a VA.

Bazénové salinátory

Slaná voda v bazénu je dnes již běžná záležitost. Proto, aby slaná voda v bazénu nebyla jen slaná voda je potřeba sůl převést na dezinfekční chlor. Pro tento účel slouží solonizační jednotky, které ze slané vody v bazénu vytvoří plynný chlór, který pak slouží jako hlavní dezinfekční látka pro údržbu vody v bazénu. Slaná voda v bazénu má prokazatelně příznivý vliv na pokožku a šetří čas a náklady na bazénovou chemii.

Bazénové UV lampy a ionizátory

Bazénové UV lampy a ionizátory slouží pro bezchlorovou úpravu bazénu. UV lampy dezinfikují vodu pomocí UV záření, které dokáže v bazénové vodě zničit velkou část bakterií a virů. Ionizátory uvolňují ionty mědi a stříbra, které eliminují růst řas, likvidují bakterie a plísně vznikající z organických nečistot. Jak UV lampy, tak ionizátory rapidně snižují potřebu dezinfekční bazénové chemie.

Polo automatické dávkovače

Poloautomatické dávkovače bazénových tablet jsou často vyhledávanou volbou pro svou jednoduchost, ale zároveň stále nízkou pořizovací cenu. Do poloautomatického dávkovače můžete najednou vložit větší množství 200g pomalu rozpustných tablet, které se postupně uvolňují a dezinfikují vodu v bazénu. Dávkovač se umisťuje do filtračního okruhu buď přímo na trubku anebo pomocí hadiček.

Vhodné tablety pro poloautomatické bazénové dávkovače: pomalu rozpustné chlorové tablety, multifunkční tablety (obvykle 4v1) a triplex tablety.

Share This